آموزش آپلود فایل در سی پنل

برای آپلود فایل ها بر روی هاست سی پنل اگر تعداد فایل های شما پایین است می توانید آن ها را یکی یکی بر روی هاست آپلود کنید، اما اگر تعداد فایل های شما خیلی زیاد است و شامل کلی پوشه و فایل می شود اول باید کل آن ها را با ابزارهای فشرده سازی به صورت کامل فشرده کنید تا به یک فایل تبدیل شوند و سپس آن فایل فشرده شده را بر روی هاست سایت خود آپلود کنید.

فشرده سازی فایل ها جهت Upload در cpanel

به عنوان مثال داخل پوشه wordpress در ویندوز کامپیوتر تعدادی فایل و پوشه داریم که تصمیم داریم آن ها را بر روی هاست سی پنل آپلود کنیم. پس اول باید کل این ها را فشرده کنیم تا به یک فایل تبدیل شوند.

برای انجام اینکار می توانید از ابزارهای فشرده سازی فایل ها بر روی ویندوز استفاده کنید. به عنوان مثال ابزار WinRar را بر روی ویندز نصب کنید که و برای فشرده سازی محتویات داخل این پوشه ابتدا همه را انتخاب کنید، سپس بر روی آن ها کلیک راست کنید و دکمه add to archive را بزنید.

آپلود فایل در سی پنل

و از قسمت داخل کادر archive format گزینه zip را انتخاب کنید و روی دکمه ok کلیک کنید.

آپلود فایل در سی پنل

صبر کنید تا فایل کاملا فشرده شود. هنگامی که فایل فشرده شود داخل همین پوشه یک فایل zip با عنوان wordpress ایجاد می شود.

مطالعه کنید:  آیا وردپرس بهترین انتخاب برای وب سایت شماست؟

آپلود فایل در سی پنل

اکنون باید این فایل را داخل هاست خود آپلود کنید.

مراحل بارگذاری یا آپلود فایل در file manager هاست cpanel

برای آپلود فایل داخل هاست سی پنل، وارد کنترل پنل cpanel شوید و از قسمت files بر روی ابزارfile manager  کلیک کنید.

آپلود فایل در سی پنل

نکته مهمی که باید بدانید این است که وقتی تصمیم میگیرید فایلی را در هاست آپلود کنید تا توسط آن وب سایت خود را راه اندازی کنید، آن فایل باید حتما در پوشه public_html هاست آپلود شود.

هم اکنون ما داخل مسیر home هاست هستیم و در اینجا فایل های ساختاری و ریشه ای سایت قرار گرفته است. بنابراین با هیچکدام از مسیرهای داخل این قسمت کاری نداشته باشید و بر روی pblic_html کلیک کنید تا وارد این صفحه شوید.

آپلود فایل در سی پنل

حالا داخل مسیر اصلی public_html سایت هستید و فایل مورد نظر را باید در این قسمت آپلود کنید. برای انجام اینکار از بالای File Manager بر روی آیکون upload کلیک کنید تا به صفحه upload file منتقل شوید.

آپلود فایل در سی پنل

اکنون در اینجا گزینه ای وجود دارد تحت عنوان Overwrite existing files. کاربرد این گزینه این است که وقتی قصد آپلود فایلی را دارید و فایل دیگری نیز با همان نام داخل هاست وجود دارد با انتخاب این گزینه فایل جدید بر روی فایل قبلی رونوشت می شود. جهت آپلود فایل در اینجا دو راه وجود دارد:

  • راه اول این است که فایل مورد نظر را از کامپیوتر به داخل این کادر drop کنید تا آپلود فایل آغاز شود.
  • راه دوم که راه اصلی آپلود فایل محسوب می شود هم این است که بر روی دکمه select file کلیک کنید و فایل مورد نظر را از داخل کامپیوتر انتخاب کنید و روی فایل دوبار کلیک کنید تا عملیات آپلود فایل آغاز شود.
مطالعه کنید:  فایل های مخفی در سی پنل چه گونه قابل مشاهده است؟

آپلود فایل در سی پنل

حال صبر کنید تا کاملا آپلود شود و این قسمت مطابق تصویر سبز رنگ شود. توجه کنید که به هیچ عنوان نباید در هنگام آپلود فایل این پنجره را ببندید. باید صبر کنید تا فایل به صورت کامل آپلود شود و این قسمت سبز رنگ ۱۰۰ درصد شود و در پایین این قسمت هم عبارت complete مشاهده شود. تنها در این صورت فایل به صورت کامل آپلود شده است.

آپلود فایل در سی پنل

برای برگشتن به مسیری که داخل آن بودید و عملیات آپلود فایل را شروع کردید، از پایین بر روی go back to کلیک کنید تا به پوشه public_html منتقل شوید. حالا در اینجا باید فایل آپلود شده شما قابل دیدن باشد. اگر فایل آپلود شده را مشاهده نمی کنید روی دکمه Reload کلیک کنید تا فایل برای شما نمایش داده شود.

آپلود فایل در سی پنل