آموزش استخراج فایل ها از حالت فشرده در سی پنل

استخراج فایل ها از حالت فشرده

نحوه استخراج کردن فایل ها در سی پنل

استخراج به این معناست که فایل های فشرده شده یا compress شده را از حالت فشرده خارج کنیم تا بتوانیم از آن فایل ها داخل هاست سایت خود استفاده کنیم.

آموزش اکسترکت کردن فایل ها در سی پنل

برای اکسترکت کردن فایل های داخل هاست ابتدا وارد هاست سی پنل سایت شوید و از قسمت files بر روی file manager کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت فایل های سایت خود شوید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

به صورت پیش فرض بعد از ورود به File Manager سی پنل وارد مسیر home شوید. نکته مهم اینجاست که مسیر home محل قرار گیری فایل ها و پوشه های ساختاری هاست است و در صورتی که در هر کدام از آن ها تغییری به وجود بیاید ممکن است کل سایت شما با اختلال مواجه شود.

پس تمام کاری که برای راه اندازی یک سایت باید انجام دهید این است که اول وارد مسیر public_html شوید و در آنجا فایل های خود را اکسترکت کنید. بنابراین بر روی آیکون public_html کلیک کنید تا به این صفحه منتقل شوید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

حالا همانطوری که می بینید یک فایل فشرده شده با فرمت zip وجود دارد که تصمیم داریم این فایل را از حالت فشرده خارج کنیم تا به محتویات داخل آن دسترسی پیدا کنیم. اینکار را می توان از طریق دو راه مختلف انجام داد:

  • راه اول این است که یک بار بر روی فایل کلیک کنید تا به حالت انتخاب در بیاید و سپس از بالا سمت چپ بر روی دکمه extract کلیک کنید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

  • راه دوم این است که بر روی آن فایل کلیک راست کنید و سپس بر روی گزینه extract کلیک کنید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

بعد از کلیک بر روی دکمه extract پنجره اکسترکت کردن فایل برای شما نمایش داده می شود و از قسمت Files to extract می توانید مسیر و نام فایلی که می خواهید اکسترکت کنید را مشاهده کنید.

مقداری پایین تر نوشته شده Enter the path you wish to extract the files to و منظور این است که مسیری که می خواهید فایل در آن از حالت فشرده خارج شود را داخل این کادر وارد کنید تا فایل ها در آن مسیر اکسترکت شوند.

برای مسیر دهی در هاست لینوکس، باید بعد از عبارت Public_html یک / بذارید و بعد از آن مسیر مورد نظر خود را جهت استخراج فایل ها قرار دهید تا فایل انتخاب شده در مسیر مورد نظر شما از حالت فشرده خارج شود.

مثلا بعد از public_html یک اسلش قرار می دهیم و test را می نویسیم تا فایل ما در این مسیر از حالت فشرده خارج شود.

همانطور که می بینید if you enter a directory that does not exist it will be created ،and the archive extracted in the new directory نوشته شده و به این معناست که اگه مسیری را که برای استخراج فایل ها بعد از / قرار می دهید داخل File Manager از قبل ایجاد نکرده باشید و وجود نداشته باشد، هاست به صورت خودکار یک مسیر مطابق با نامی که وارد کرده اید ایجاد می کند و سپس فایل ها را در آن مسیر اکسترکت می کند. برای استخراج نهایی فایل ها بر روی دکمه extract files کلیک کنید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

چون از قبل پوشه ای با نام test داخل هاست ایجاد نکردیم مسلما این پوشه باید به صورت خودکار ساخته شود. حالا صبر کنید تا پنجره extract archive کار خود را به صورت کامل انجام دهد و پنجره extraction results برای شما نمایش داده شود.

در این پنجره نتیجه فایل ها و پوشه های استخراج شده به صورت لیست به شما نمایش داده می شود. حالا پنجره extraction results را ببندید تا دوباره وارد public_html شوید.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

همانطور که می بینید چیزی اینجا نمایش داده نمی شود. این به این معنا نیست که فایل ها اکسترکت نشده اند، بلکه جهت مشاهده نتیجه نهایی باید از آن بالا بر روی دکمه reload کلیک کنید تا صفحه رفرش شود.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

همانطور که می بنید پوشه test به صورت خودکار ایجاد شده و وقتی بر روی آن کلیک کنید فایل ها و پوشه های استخراج شده قابل دیدن هستند.

استخراج فایل ها از حالت فشرده

نظرات کاربران
مطالب مرتبط
آموزش فشرده کردن فایل ها در سی پنل

فشرده کردن فایل های داخل هاست فشرده کردن فایل های داخل هاست به این معناست که محتویات داخل دایرکتوری های…

وب میل roundcube
آموزش ارسال و دریافت ایمیل از طریق وب میل roundcube در هاست

آموزش استفاده از roundcube در هاست ما جهت کنترل و دسترسی ایمیل ها در هاست، چندین برنامه بر روی هاست کاربران ارائه کرده ایم…

ایجاد ادان دامین در سی پنل
آموزش ایجاد ادان دامین در هاست سی پنل

آموزش ایجاد دامنه اضافه در هاست سی پنل در این مقاله ی آموزشی قصد داریم شما را با یکی از ویژگی…

درباره مدیران سرور

مدیران سرور فعالیت خود را در زمینه فروش هاست ، سرور های مجازی و سرورهای اختصاصی قدرتمند از ابتدای سال 96 آغاز نمود.هدف مدیران سرور از ابتدا ارائه بالاترین کیفیت در سرویس های ارائه شده خود بوده و هیچ گاه کیفیت را فدای کمیت نکرده است . از این رو با مدیران سرور سایت های شما با سرعت و امنیت بیشتر به مشتریان شما نمایش داده می شود.

طراحی و توسعه منحصر به فرد برای مدیران سرور توسط استودیو نوا

هاست لینوکس

هاست پربازدید

هاست ارزان

سرور مجازی روسیه

سرور مجازی

خرید سرویس اختصاصی