آموزش حذف ایمیل های هاست از طریق file manager

ایمیل اکانت ها یکی از مهمترین قسمت های هاست محسوب می شود و با توجه به اینکه روزانه ممکن است ایمیل های اسپم و ناخواسته زیادی را در اکانت های ایمیل خود دریافت کنیم، و معمولا این ایمیل ها شامل متن و تصاویر بسیاری هستند ممکن است بعد از گذشت مدت زمان اندکی فضای هاست را به شکل عجیبی اشغال کنند.

بنابراین باید بتوانیم این ایمیل ها و ایمیل های خوانده شده خود را برای همیشه از داخل هاست حذف کنیم. یکی از راه ها این است که وارد وب میل هاست شویم و سپس ایمیل های موجود در ایمیل اکانت های هاست را یکی یکی حذف کنیم.

ولی اکنون اگر به هر شکلی به وب میل هاست خود دسترسی نداشته باشیم، راه حل جالب تری هم هست که با آن میتوان وارد فایل منیجر هاست cpanel شد و کل ایمیل های دریافت شده، حذف شده، ارسال شده و اسپم ها را انتخاب کرد و سپس همه آن ها را حذف کرد.

آموزش حذف ایمیل های دریافتی از طریق قسمت مدیریت فایل های سی پنل

برای انجام اینکار نخست از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل سایت خود شوید و از قسمت files بر روی file manager کلیک کنید تا وارد قسمت مدیریت فایل های هاست شوید.

مطالعه کنید:  تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل به چه شکل است؟

حذف ایمیل ها

اینجا مکان قرارگیری فایل های اساسی و ساختاری هاست است، پس هیچکدام از محتویات موجود در این مسیر را حذف یا تغییر ندهید، زیرا کل سایت شما با اختلال مواجه می شود. کل کاری که باید جهت حذف کردن ایمیل ها از طریق فایل منیجر سی پنل انجام دهید این است که ابتدا وارد دایرکتوری mail که آیکون ایمیل دارد شوید.

حذف ایمیل ها

جهت انجام اینکار بر روی آیکون mail دوبار کلیک کنید تا وارد این قسمت شوید.

حال از این قسمت کمی اسکرول را به پایین بکشید. در اینجا تعدادی دایرکتوری یا پوشه را می بینید که ابتدای نام آن ها دات وجود دارد و نام این پوشه ها هم شبیه اکانت های ایمیلی که داخل هاست ساختید است.

به طور مثال نام دامنه ما modiranserver.com است و آدرس ایمیل های ساخته شده برای این دامنه را میتوانید در این قسمت ببینید. در نهایت وارد پوشه ایمیلی که در نظر دارید محتویاتش را حذف کنید شوید.

حذف ایمیل ها

دسته بندی های دریافت ایمیل در سی پنل

در اینجا یک سری دایرکتوری وجود دارد که کاربرد آن ها را توضیح می دهیم:

  • Drafts دایرکتوری است که داخل آن از ایمیل هایی که آن ها را نوشتید اما هنوز ارسال نکردید نگهداری می شود.
  • Junk دایرکتوری است که داخل آن از ایمیل های اسپم یا همان هرزنامه هایی که برای شما ارسال شده اند نگهداری می شود.
  • Sent مکانی است که داخل آنن از ایمیل هایی که آن ها را نوشته اید و برای دیگران ارسال کرده اید نگهداری می شود.
  • Trash دایرکتوری است که داخل آن از ایمیل ها و زباله هایی که آن ها را از طریق وب میل حذف کرده اید نگهداری می شود.
  • Cur دایرکتوری است که داخل آن از ایمیل هایی که در اینباکس هستند و شما آن ها رو خوانده اید و به همان حالت باقی مانده اند نگهداری می شود.
  • New دایرکتوری است که داخل آن از ایمیل هایی که در اینباکس هستند و شما هنوز آن ها را نخوانده اید و به حالت خوانده نشده باقی مانده نگهداری می شود.
مطالعه کنید:  آشنایی با دی ان اس کلودفلر: ارائه دهنده خدمات پیشرفته مبتنی بر فناوری ابری

حذف کل ایمیل های داخل وب میل webmail سی پنل از طریق file manager

نخست باید توجه داشته باشید که اجازه ندارید هیچکدام از این پوشه ها را به طور کامل حذف کنید یا اینکه سطح دسترسی آن ها را تغییر دهید، زیرا در این صورت قسمت ایمیل های هاست شما با اختلال جدی مواجه می شود.

اکنون ما تصمیم داریم تعدادی ایمیل که داخل اینباکس هاست است را حذف کنیم. برای انجام اینکار وارد پوشه cur شوید.

حذف ایمیل ها

در اینجا تعدادی فایل با عناوین طولانی وجود دارد که این ها همان ایمیل هایی هستند که هم اکنون داخل اینباکس وب میل ما هستند.

حذف ایمیل ها

جهت حذف کل این فایل ها، از طریق ابزار select all همه آن ها را انتخاب کنید و بعد بر روی آن ها کلیک راست کنید و دکمه delete را بزنید. قبل از انجام اینکار دقت کنید که فقط فایل ایمیل های خود را انتخاب کرده باشید و دقت کنید که هیچ فایل یا پوشه دیگری را از داخل این مسیرها حذف نکنید.

حذف ایمیل ها

سپس از پنجره trash بر روی دکمه confirm کلیک کنید تا ایمیل ها حذف شوند.

حذف ایمیل ها