اشتراک گذاری درایو  معمولاً یکی از نیاز های اصلی برای مدیران سرور این است که یکی از درایوهای ویندوز کامپیوتر خود را  به ویندوز سرور متصل کنند یا اصطلاحا آن را به اشتراک بگذارند. علت این کار هم این است که با استفاده از این ابزار، می توانند اطلاعات درایو مورد نظر خودشان را در ویندوز سرور نیز داشته باشند و به آن دسترسی پیدا کنند. چرا که عمدتا نیاز به این دسترسی وجود دارد.

با استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی می‌توان به صورت کنترل از راه دور یا همان ریموت این ویژگی را برقرار کرد. ما برای اتصال به خرید سرور مجازی فرانسه از روش های مختلف می توانیم استفاده کنیم. اما بهترین و ساده ترین راه استفاده کردن از نرم افزارهایی است که با کنترل از راه دور یا ریموت، می توانند این ابزارها را به یکدیگر متصل کنند.

روشی که ارائه می‌دهیم از روش ‌های بسیار ساده برای اشتراک گذاری درایو است که صرفاً با نصب یک نرم افزار  قادر به انجام دادن آن هستید. البته از روش‌های دیگری نیز می توانید این کار را انجام دهید . اما  این روش ها، نیازمند دستورات و نرم‌افزارهای مختلفی هستند. ما در این آموزش سعی کرده ایم یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها را برای انجام این کار پیشنهاد کنیم که نیاز زیادی به زمان و هزینه ندارد. تنها چیزی که برای استفاده از این روش باید به خوبی در نظر داشته باشید این است آی پی ویندوز سرور را داشته باشید. آی پی ویندوز سرور در مراحل کار با این نرم افزار نیاز می شود و شما باید  آن در مکان مورد نظر وارد کنید. گذرواژه ای قوی هم جهت اتصال به اشتراک گذاری درایو  در ویندوز سرور مورد نیاز است.

مطالعه کنید:  cyberpanel کنترل پنل رایگان و قدرتمند |آموزش نصب

مراحل اشتراک گذاری درایو ویندوز با ویندوز سرور

در ابتدا باید با استفاده از برنامه Remote Desktop connaction استفاده کنید. روی گزینه  Show Options کلیک کنید.

اشتراک گذاری درایو

 

سپس باید آی پی ویندوز سرور و گذرواژه ای جهت اتصال به ویندوز سرور را وارد کنید.

در مرحله بعدی باید به سربرگ Local Resources بروید و در قسمتLocal Device And Resource روی گزینه More کلیک کنید . سپس پنجره دیگری باز می شود که در این پنجره لیست درایوهای شما نمایان شود. درایو مورد نظرتان را انتخاب کرده و ok کنید. دوباره به پنجره قبلی برمی‌گردد و در اینجا لازم است که Connect کنید پس از اینکه کانکت شدید دوباره رمز ورود خود را وارد کنید و بر روی دکمه ok کلیک کنید.

اشتراک گذاری درایو

 

اشتراک گذاری درایو

با استفاده از این روش به سادگی و با طی چند مرحله ساده  می توانید یکی از درایوهای ویندوز خود را به اشتراک گذاری درایو ویندوز سرور متصل کنید تا در صورت لزوم از اطلاعات درون آن استفاده کنید. در ادامه مقالات سایت مدیران سرور سعی می کنیم که آموزش های زیادی را در حوزه مطالب مربوط به مدیریت سرور ویندوز آموزش بدهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه ها و آموزش های کامل و جامع دیگر،  می توانید به بخش وبلاگ سایت مدیران سرور به نشانی https://modiranserver.com/  مراجعه بفرمایید.