دلیل نیاز به تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل چیست؟

تصور کنید که با آموزش نحوه قرار دادن رمز عبور بر روی پوشه ها در cpanel، بر روی مسیر مدیریت ادمین سایت خود نام کاربری و رمز عبور قرار داده اید تا کسی قادر نباشد صفحه ورود به مدیریت سایت را مشاهده کند.

اما اگر رمز عبور مسیرهای سایت را فراموش کرده باشید، به غیر از حذف رمز عبور قرار گرفته بر روی مسیرهای سایت، میتوانید از طریق کنترل پنل هاست وارد تنظیمات protect آن مسیر از سایت شوید و نام کاربری و رمز عبور قرار گرفته بر روی آن مسیر را به دلخواه خود تغییر دهید تا بتوانید به آسانی وارد مدیریت سایت شوید.

آموزش تغییر نام کاربری و رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

برای انجام اینکار ابتدا توسط آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل سایت شوید و سپس از قسمت files بر روی file manager کلیک کنید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

اینجا محل قرارگیری فایل های اساسی و ساختاری شماست و بهتر است به هیچکدام از پوشه ها و فایل های قرار گرفته شده در این قسمت کاری نداشته باشید.

تنها جایی که میتوانید رمز عبور قرار گرفته شده بر روی مسیرهای سایت را تغییر دهید داخل public_html هاست شما است، بنابراین برای انجام اینکار public_html را انتخاب کنید و دو مرتبه روی آن کلیک کنید تا وارد شوید.

مطالعه کنید:  آموزش تصویری ورود و استفاده از Webmail در هاست سی پنل

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

حالا داخل مرورگر خود آدرس ورود به مدیریت سایت وردپرسی را تایپ کنید modiranserver.com/wp-admin و سپس اینتر بزنید. در نهایت پنجره authentication required برای شما باز می شود که باید نام کاربری و رمز عبور ورود به این قسمت از سایت را وارد کنید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

بعد از وارد کردن نام کاربری و رمزعبور این پنجره دوباره باز می شود و علت آن این است که نام کاربری یا رمز عبور به این قسمت را فراموش کرده اید یا اشتباه وارد کرده اید. حالا اگر close را بزنید خطای Unauthorized نمایش داده می شود.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

در این شرایط اگر نخواهید رمز عبور قرار گرفته بر روی این مسیر از سایت را حذف کنید تنها راه حل شما تعویض یا ریست کردن رمز عبور قرار گرفته بر روی این قسمت از سایت است.

نحوه تغییر رمز عبور مسیرهای مدیریت سایت از طریق سی پنل

جهت انجام اینکار دوباره به قسمت file manager هاست سایت برگردید. با توجه به اینکه برای ورود به مدیریت سایت وردپرسی آخر آدرس سایت / قرار می دادید و wp-admin می نوشتید و روی همین مسیر از سایت بود که سیستم نام کاربری و رمز عبور میخواست، پس باید این پوشه را پیدا کنید و نام کاربری و رمز عبور قرار گرفته شده بر روی این پوشه را تغییر دهید. برای انجام اینکار ابتدا از پوشه wp-admin را پیدا کنید و روی آن کلیک راست کنید و password protect را بزنید تا به صفحه Directory Privacy منتقل شوید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

حال از قسمت Set permissions for باید دقت کنید که آدرس آن مسیر از سایت که تصمیم دارید رمز عبور آن را تغییر دهید قرار گرفته شده باشد.

مطالعه کنید:  ابزار File Manager در سی پنل جهت مدیریت فایل ها

آموزش تغییر پسورد ورود به ادمین مدیریت وردپرس در سی پنل

حالا اسکرول را پایین بکشید تا به Authorized Users برسید. در این قسمت میتوانید لیست کاربرانی که اجازه دسترسی به این مسیر از سایت دارند را مشاهده کنید.

به این لیست نگاهی بیندازید تا نام کاربری قبلی که با آن وارد این مسیر از سایت می شدید را به یاد آورید. به طور مثال نام کاربری که با آن وارد صفحه ورود به مدیریت وردپرس سایت می شدید admin بوده اما رمز عبور آن را فراموش کرده اید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

برای تغییر رمز عبور مربوط به این نام کاربری به قسمت Create User بروید و در قسمت username نام کاربری که تصمیم دارید رمز عبور آن را را تغییر دهید را وارد کنید.

به طور مثال بنویسید admin. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که رمز عبور جدیدی را که قصد دارید بر روی این نام کاربری تنظیم کنید را باید داخل فیلد های New Password و Confirm Password وارد کنید.

اگر هم اکنون رمز عبور مطمئنی سراغ ندارید و رمز عبور قبلی را نیز فراموش کرده اید، از گزینه password generator برای ایجاد یک رمز عبور مطمئن بر روی این مسیر از سایت استفاده کنید و روی آن یک بار کلیک کنید تا پنجره Password Generator باز شود.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

رمز عبوری که سی پنل برای شما در نظر گرفته یک رمز عبور مطمئن، امن و تصادفی است، اما اگر تمایل ندارید از این رمز عبور استفاده کنید میتوانید بر روی generate password کلیک کنید تا سی پنل یک رمز عبور دیگر برای شما تولید کند.

مطالعه کنید:  محدود کردن ورود کاربران به مدیریت سایت فقط با آی پی های خاص در سی پنل

اکنون چون این رمز عبور مقداری سخت است و به آسانی نمی شود آن را به خاطر سپرد و ممکن است مجددا فراموش شود، پس یک فایل نوت پد باز کنید و این رمز را داخل آن قرار دهید و داخل دسکتاپ کامپیوتر ذخیره کنید تا هیچوقت این رمز عبور را فراموش نکنید.

در نهایت گزینه I have copied this password in a safe place را تیک دار کنید و بر روی دکمه use password کلیک کنید تا رمز عبور داخل هر دو فیلد پسورد قرار بگیرد.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

اما اگر شما رمز عبور تعیین شده ای برای این مسیر از سایت در نظر دارید میتوانید از گزینه password generator استفاده نکنید و رمز عبور خود را مستقیم داخل این فیلدها قرار دهید و برای اینکه رمز عبور مربوط به نام کاربری که در فیلد username وارد کردید به صورت کامل تغییر کند بر روی save کلیک کنید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

و صبر کنید تا پیغام سبز رنگ saccess را مشاهده کنید.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

حالا باید نتیجه کاری که انجام دادید را داخل مرورگر مشاهده کنید. پس داخل مرورگر آدرس ورود به مدیریت سایت وردپرسی را دوباره تایپ کنیم modiranserver.com/wp-admin و سپس اینتر را بزنید تا مجددا پنجره authentication required باز شود. حالا در فیلد user name نام کاربری admin را وارد کنید و در فیلد password رمز عبوری که در مرحله قبل ایجاد کردید را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید. در نهایت مشکل وارد نشدن به صفحه ورود به مدیریت وردپرس به صورت کامل برطرف شد.

تغییر رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

و از این به بعد به آسانی میتوانید با رمز عبور جدید خود وارد این مسیر از سایت شوید.