تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

تغییر قالب وردپرس از طریق هاست

امروزه اغلب  کسب و کار به سمت توسعه اینترنتی خود رفته اند و محصولات و خدمات خود را بر بستر اینترنت به مشتریان می رسانند. یکی از مهمترین کارها برای راه اندازی وب سایت های وردپرسی، خرید هاست است. در واقع خرید هاست مناسب و تعیین یک دامنه، جزو اولین کارهایی است  که مدیران کسب و کارها باید برای ارتقای سطح کیفی شغل خود انجام دهند. خوشبختانه وردپرس امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار داده است. یکی از این امکانات، تغییر قالب وردپرس است. تغییر قالب از روش های دیگر هم امکان پذیر است، اما در این مقاله قصد داریم از طریق کنترل پنل هاست آلمان این کار را انجام دهیم.

بعد از خرید هاست (مانند هاست مخصوص وردپرس)، یکی از کارهایی که معمولاً می‌توان انجام داد، تغییر قالب وردپرس است. وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا شرایطی را فراهم کرده است تا شما بتوانید به راحتی و از طریق پیشخوان آن، روی سایت خود تغییرات لازم را اعمال کنید در این آموزش تغییر قالب وردپرس را از طریق   phpmyadmin  تغییر می دهیم. تغییر قالب وردپرس از طریق phpmyadmin بسیار ساده تر است و پیشنهاد می کنیم در مواقع مختلف که پیشخوان دچار مشکل شده است از این روش استفاده کنید.

به عبارت دیگر تغییر قالب وردپرس در دیتابیس از آنجا مهم است که زمانی که وب سایت شما به هر دلیلی، نیازمند به روزرسانی قالب است و شما نیز امکان ورود به پیشخوان وردپرس را ندارید، می توانید از این روش استفاده کنید.

مطالعه کنید:  آموزش حذف رمز عبور مسیرهای سایت در سی پنل

آموزش گام به گام تغییر دادن قالب وردپرسی از طریق هاست

برای این کار ابتدا به Host سی پنل خود وارد شوید و از طریق دیتابیس باید به قسمت phpmyadmin وارد شوید.

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

تغییر قالب وردپرس از طریق هاست

 

پس از آن،  در منوی سمت چپ دیتابیسی که قصد تغییر قالب آن را دارید،  انتخاب کنید.

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

تغییر دادن قالب وردپرسی از طریق هاست

 

در این مرحله شما قادر خواهید بود تنظیمات زیادی را انجام دهید. از آنجایی که قرار است قالب وردپرس را تغییر دهیم باید بر روی جدول wp-options کلیک کنید.

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

تغییر دادن قالب وردپرسی از طریق هاست

 

در منوی بالا گزینه SHOW ALL را کلیک کنید تا تمام موارد به شما نشان داده شود.

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

تغییر قالب وردپرس از طریق هاست

در اینجا دو ردیف بسیار مهم  وجود دارد. ردیف های Template و StyleSheet .

روی گزینه آبی که به معنای ویرایش است کلیک کرده و تغییرات لازم را انجام دهید.

 

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

 

حال باید یکی از قالب های مورد نظر خود را در اینجا وارد کرده و دکمه تایید را بزنید. پس از این مرحله تغییرات اعمال خواهد شد و قالب شما به یکی از قالب های پیشفرض وردپرس تغییر پیدا می کند.

تغییر قالب وردپرسی از طریق هاست

 

در این مقاله به صورت تصویری آموزش تغییر قالب وردپرس از طریق کنترل پنل Host را آموزش دادیم. این ترفند برای زمانی که به هر دلیلی امکان دسترسی به پیشخوان وردپرسی وجود ندارد بسیار مناسب است. البته احتمال اینکه پیشخوان وردپرس دچار مشکل شود، کم است. مگر اینکه مشکل جدی برای وردپرس نصب شده به وجود آمده باشد. اما در هر صورت استفاده از کنترل پنل Host می تواند  در اغلب موارد مشکلات مختلف را برطرف کند.

مطالعه کنید:  اتصال فایل منیجر cpanel به اندروید به سیستم عامل اندروید به چه شکل است؟