گواهینامه امنیتی SSL

گواهی ssl

مدت زمان محدودی است که کاربران فارسی زبان وب امکان استفاده از گواهینامه امنیتی ssl را در وب سایت های فارسی دارند. تا چندی پیش امکان امن کردن وب سایت های فارسی مطابق با همه ی وب سایت های دنیا به دلیل تحریم های همیشگی وجود نداشت. استفاده از گواهینامه امنیتی ssl و https و همچنین تبادل اطلاعات بصورت رمزنگاری شده امری است که اخیرا توسط شرکت مدیران سرور طی تحقیقات و مذاکراتی نسبتا طولانی که به مدت ۱۹ ماه به طول انجامید میسر گردید و وب سایت های وب فارسی امکان استفاده از گواهینامه امنیتی ssl را در طرح ها و پلن های مختلف دارا شدند.

گواهینامه امنیتی SSL برای ثبت دامنه .ir

با وجود راحت تر شدن استفاده و سفارش گواهینامه های امنیتی ssl ، اما همچنان شاهد مواردی هستیم که امکان استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl وhttps برای دامنه های ایرانی وجود ندارد. طی مذاکرات صورت گرفته و گواهینامه های امنیتی ssl که در شرکت مدیران سرور ارائه میگردد خوشبختانه امکان ثبت دامنه های ایرانی و استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl وجود دارد و آن ها هم میتوانند از این خدمات جهت امن و ایمن کردن وب سایت ها استفاده کنند. مدیران وب سایت های فارسی میتوانند به راحتی و با گذراندن چند کلیک ساده اقدام به سفارش و نصب گواهینامه های امنیتی ssl برای دامنه های ایرانی .ir کنند.

مطالعه کنید:  آموزش ساخت لینک دانلود برای فایل ها در سی پنل

 

گواهینامه امنیتی رایگان

با توجه به شرایط اقتصادی ناپایدار کنونی و همینطور اهمیت بالای امنیت در وب سایت ها، مدیران سرور شرایطی را جهت استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl آن هم به صورت رایگان ایجاد کرده است. این امکان برای تمامی اقشار وجود دارد. چنانچه امکان خرید نسخه های پولی گواهینامه های امنیتی ssl فراهم و مهیا نباشد امکان سفارش و ثبت گواهینامه به صورت رایگان در مدیران سرور وجود دارد .

این گواهینامه به صورت ۳ ماهه ارائه میگردد و میبایست هر ۳ ماه یکبار تمدید گردد. مطابق با تعریف پیشین و درجه حساسیت امنیت اطلاعات، قابل ذکر است که این گواهینامه ها از نظر امنیتی تفاوتی با سایر گواهینامه ندارند صرفا هزینه ای برای آنها ارائه نمیگردد که در راستای هدف مدیران سرور جهت امن کردن بیشتر وب سایت ها است.

 

چرا باید از گواهینامه های امنیتی SSL استفاده کنیم؟

امروزه امر استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl بیشتر تبدیل به یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر شده است تا یک انتخاب و سلیقه. اگر مایل به کار کردن در دنیای وب و پا به پای رقیبانتون هستید می بایست حتما مخصوصا با توجه به دلایل زیر اقدام به سفارش یک گواهینامه امنیتی بفرمایید.

دلایل استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl

۶ دلیل استفاده از ssl در سایت ها

سئو

افزایش رنک و محبوبیت در میان موتور های جستجو و در راس آنها گوگل ( Google search engine ranking ) گوگل از سال ۲۰۱۴ رسما تمایز وب سایت ها در استفاده از HTTPS را در رنکینگ وب سایت ها اعلام نموده است و همواره خود را یکی از حامیان اصلی استفاده از پروتکل های رمزنگاری شده معرفی نموده است، این اقدام در ماه های پیش و با تغییرات جدید مرورگر گوگل کروم تکمیل شد، مسئله ای که پس از آن در هر صفحه ای که استفاده از https ضروری تشخیص داده می شود به کاربر هشدار های لازم از سوی مرورگر کروم اعلام می شود و بعبارتی وب سایت های غیر امن به کاربران معرفی خواهند شد.

مطالعه کنید:  آموزش نصب گواهی SSLدر سرور لینوکس

 امنیت تبادل اطلاعات

امروزه به هنگام مرور یک صفحه اینترنتی، اطلاعات متنوع و بسیاری از سوی کاربر به سمت سرور میزبانی کننده ارسال و دریافت می گردد، اعم از مشخصات فردی و اطلاعات ثبت نام و یا حتی مشخصات بانکی که در صورت عدم استفاده از گواهینامه های امنیتی ssl برای تبادل اطلاعات، امکان شنود و مشاهده اطلاعات رد و بدل شده در میانه راه بسیار آسان خواهد بود. با استفاده از https تا حدود بسیار زیادی امکان سواستفاده از این طریق مرتفع خواهد شد.

 جلب اعتماد کاربران

در میان انبوه رقبا و وب سایت های مشابه، استفاده از گواهینامه معتبر SSL این پیام را به مخاطب ارسال می نماید که امنیت اطلاعات کاربران برای این وب سایت دارای اهمیت است و در معرفی آن نقش بسزایی خواهد داشت.

 اعتبار و ارتقای جایگاه یک وب سایت

با استفاده از انواع گواهینامه معتبر EV و OV و انجام مراحل هویت سنجی و بررسی مدارک و مشخصات حقوقی یک وب سایت معتبر و موفقیت در دریافت گواهینامه های امنیتی ssl سطح OV و EV ، مهر تائیدی بر اعتبار و جایگاه یک وب سایت می باشد. برای مثال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، بازدید کننده در اولین نگاه با مشاهده گواهینامه معتبر شما در می یابد که این هویت فروشگاه قبلا مورد تایید مراجع بین المللی و معتبر قرار گرفته است.

 برندینگ ( Branding )

استفاده از گواهینامه امنیتی SSl از نوع EV و درج نام و برند یک شرکت در نوار آدرس سبز رنگ مرورگر برای فروشگاه ها و شرکت های بزرگ یک ضرورت محسوب می گردد، و کاربر با مشاهده آن از سطح کاری و اعتباری آن وب سایت و یا فروشگاه آگاه می گردد.

مطالعه کنید:  آشنایی با وب سرور آمازون: چگونه کار می‌کند و چه مزایایی دارد؟

 رسوایی امنیتی

عدم استفاده از https راه را برای سو استفاده هکر ها و نفوذ کنندگان باز می گذارد، در حالیکه هر روز شاهد گسترش انواع حملات مخرب اینترنتی هستیم، توجه به امنیت اطلاعات متناسب با سطح فعالیت یک مجموعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است، غفلت در این امر می تواند موجب لطمه جدی به اعتبار یک مجموعه گردد و با از دست رفتن اعتماد کاربران که احتمالا در طی سالها با هزینه های گزاف تامین شده است، خسارات جبران ناپذیری را برای صاحبان کسب و کارها در پی داشته باشد.